ERJ-U03J1R2V
Mfr.Part #
ERJ-U03J1R2V
Description
RES 1.2 OHM 5% 1/10W 0603 SMD
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.2 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
-100/ +600ppm/°C
Tolerance :
±5%